Kurumsal

Adana ASKF Başkanı

Dt. AHMET BOZAN

1972 Yılında doğdu. Adana’da sırasıyla Cumhuriyet İlkokulu, Beşocak Ortaokulu ve Adana Erkek Lisesinde okul yaşantısını sürdürdü. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezunu.

Spor hayatına küçük yaşlarda futbol oynayarak başladı. Adana Gümrükspor ile başlayan amatör futbolculuk hayatına büyükler kategorisine kadar devam etti. Daha sonra Emekspor, Tahsilli ve SSK Sporda futbol oynadı.

Diş Hekimliği Fakültesine başlaması nedeniyle futbol yaşantısına ara verdi. Güneyyıldızı Spor Kulübü ile başlayan amatör spor kulüp yöneticiliğini uzun yıllar devam ettirdi. Daha sonra Çukurova Press Havuzlubahçe Spor Kulübünün kurucu AS Başkanı olarak görevini sürdürdü.

Adana Gençlik Spor Kulübü Başkanlığına seçilerek tüm branşlarla iç içe spor yöneticiliğine devam etti. Binlerce sporcu ile çok farklı branşlarda Türkiye ve Dünya dereceleri kazandı.

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda üç dönem aktif görevlerde bulundu; ASKF Genel Sekreter Yardımcılığı ve ASKF Başkan Yardımcılığı yaptı. 2017 Olağan Genel Kurul İle birlikte Adana ASKF Başkanı seçildi. 2021 Yılında Yapılan ASKF Seçimlerini kazanarak görevine devam etti.

2017 TASKK Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. İcra Kurulu Üyeliğine getirildi. 2021 Yılında Yapılan TASKK Genel Kurulu sonrası Yönetim Kurulu üyeliğne devam etti.

Türkiye Su Topu Federasyonu Sağlık Kurulu üyeliği görevine getirildi ve ikinci dönemi devam etti. Çeşitli Federasyonlarda Genel Kurul Delegeliği görevlerinde bulundu. Türk Diş Hekimleri Birliği Üst Kurul Delegeliği yaptı.

Serbest Diş Hekimi olarak Adana’da muayene işletmekte. Evli ve dört çocuk sahibi. Eşi Eczacı, serbest eczane işletmekte.