30.04.2019

U-17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI AFYONKARAHİSAR'DA

76 ilden 133 takımın katılımı ile oynanan müsabakaları sonucunda 4 takım U-17 Türkiye Finallerine katılma hakkı kazandı.

Adanaspor A.Ş,

Ankara Başkent Edaşspor,

Fethiye İdmanyurduspor (Bursa) ve

Çubukluspor  (İstanbul)  

takımlarının katılacağı U17 Türkiye Şampiyonası kura çekimi 09 Mayıs 2019 tarihinde Afyonkarahisar'da yapılacak. Kura çekimi sonrası oluşacak eşleşmeler sonucunda yarı final müsabakaları 10 Mayıs 2019 , final ise 11 Mayıs 2019  tarihlerinde oynanacak.

 

 

2018 – 2019 SEZONU

U17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ STATÜSÜ

 

  • 2018 - 2019 Sezonu U17 Türkiye Şampiyonası Final müsabakaları 10 - 11 Mayıs 2019 tarihlerinde AFYONKARAHİSAR ’da oynanacaktır. Müsabakaların teknik toplantısı ve kura çekimi 09 Mayıs 2019 tarihinde Dumlupınar Mahallesi Afyon Lisesi Arkası Diler Apartmanı No:18/4/ Afyonkarahisar adresinde yapılacak ve buna ait imzalanacak tutanak en geç saat 17.00’ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu’nun (0312 473 46 20) nolu faksına gönderilecektir.

Grup merkezindeki kura çekimi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü veya görevlendireceği Şube Müdürü, ASKF Başkanı, TÜFAD Şube Başkanı, Futbol İl Temsilcisi, İl Hakem Kurulu Başkanı, TFFHGD Şube Başkanı ve Saha Komiserleri Derneği Şube Başkanı ile kulüplerin birer temsilcilerinin katılımıyla yapılacaktır.

  • U17 Türkiye Birinciliği müsabakalarında 2002, 2003 ve 2004 doğumlu futbolcular oynayabilirler. 2005 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayamazlar.
  • Müsabakaların süresi 2x40= 80 dakikadır. U17 kategorisinde yedek oyuncu sayısı 7, oyuncu değişikliği sayısı 5’dir. Final ve yarıfinal müsabakalarının normal süresinin beraberlikle sonuçlanması halinde uzatma yapılmaksızın direkt penaltı atışları ile sonuç alınır.
  • Final müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 3.500 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek: 1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 27 Eylül 2019 tarihine kadar alabileceklerdir. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır.

Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, sahte sporcu oynattığı TFF’ce tespit edilen, müsabaka sonuçlanmadan sahadan çekilen, kupa törenine katılmayan ve müsabakalarda olay çıkartan takıma katkı payları ödenmeyecektir.

  • Final müsabakalarına katılacak takımların isimleri kulüp alfabetik olarak aşağıdadır.

 

ADANASPOR A.Ş.

ANKARA BAŞKENT EDAŞ SPOR

FETHİYE İDMANYURDU (BURSA)

ÇUBUKLU SPOR  (İSTANBUL)

 

       Final Müsabakaları Kura Çekimi

       Final müsabakalarının kura çekimi şu şekilde yapılacaktır.

Finalist 4 takım kulüp alfabetik sırasına göre sıra çekim kurasını çekerler.

Sıra çekim kurasına göre de takımlar eşleşme kuralarını çekerler.(1,2,3,4)

      10 Mayıs 2019 – Birinci müsabaka (1 – 2)

      10 Mayıs 2019 – İkinci müsabaka   (3 – 4)

      11 Mayıs 2019  – (1– 2) mağlubu ile (3 – 4) mağlubu üçüncülük müsabakası

      11 Mayıs 2019  – (1– 2) galibi ile (3 – 4) galibi birincilik müsabakası       

6-  Müsabakalarda; Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2018 – 2019 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.

7-    Müsabakalarda Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Müsabakaların sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.

8-    Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.

9-  Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.

10- Final müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl aynı kategorideki Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.

11- 2018-2019 sezonu U17 Türkiye Şampiyonası 1.ve 2. Kademe müsabakalarında grup birincisi olarak Final müsabakalarını oynamaya hak kazanan takımların, 1.ve 2. Kademe müsabakasında disiplin cezası alan futbolcuları bu cezalarını kendi illerinde oynanan bir başka kategoride çekemezler. 1.ve 2. Kademede disiplin cezası alan futbolcular kalan cezalarını Final müsabakalarında çekerler.

12- Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.

13- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297253 no.lu hesabına (İBAN NO:TR62 00062000 1860 0006 297253) yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.

14-  Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan 200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.   

Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.

15-  Müsabakaların doğal çim ve sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.

        Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.

16- U17 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakemlere ve Gözlemcilere ödenecek ücretler Türkiye Futbol Federasyonunca AFYS sistemi üzerinden ödenecektir. 

17-  Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ücret  bordrolarını düzenleyip gönderen ilgili kuruluşun banka hesabına gönderilir.  Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcisi dahil 10’u geçemez. Ayrıca en az 6 (altı) top toplayıcı görevlendirilir.

                                                                                                                     

 

… TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….

ADANA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU